Düz Cam

DÜZ CAM (Her Ebatta)
duzcam

Cam eriyiğinin erimiş kalay üzerinde yüzdürülmesi (floating) suretiyle üretilir.
Bu proses camın iki yüzünün birbirine paralel ve hatasız olmasını sağlar.

RENKLİ DÜZ CAM
renklicam

HELIO füme, HELIO bronz, HELIO yeşil ve HELIO mavi Şişecam’ın ergitme prosesi öncesi, cam harmanına renklendirici katkıların ilavesiyle elde edilen harmandan renkli camlardır.

Muhtelif renklerdeki HELIO serisi, yalınkat camlamalarda ve yalıtım camı kombinasyonlarında düşük yansıtmalı güneş kontrol kazançları sağlarken, güneş ve ısı kontrol kaplamaları camlar ile ayna üretiminde alt cam olarak da kullanılabilirler.

KAPLAMALI DÜZ CAM
renklicam

AURA: Şişecam Float hattında camın bir yüzeyine LVC prosesiyle gümüş rengi yansıtmalı bir güneş kontrol kaplama yapılmak suretiyle üretilen AURA serisi, AURA (renksiz üzeri) camlardan oluşmaktadır.

TENTESOL: Float hattındaki üretim sürecinde alt cam üzerine meta oksit kaplanarak elde edilen TENTESOL Gümüş, Yeşil ve Mavi, stoktan alınarak ihtiyaca göre işlenebilen ve hemen kullanılabilen çok dayanıklı, reflektif bir güneş kotrol camıdır.

TENTESOL T: Şişecam float hattındaki üretim sürcinde, harmandan renkli camların yüzeyine pirolitik prosesi ile ince, yansıtıcı ve sert bir kaplamanın yapılması ile elde edilen güneş kontrol camıdır.(Renk: mavi, yeşil)

HAT DIŞI: Renksiz ve harmandan renkli alt cam üzerine uygulanan değişik yoğunluklardaki güneş, ısı, ısı & güneş kontrol kaplamaları ile çok amaçlı kaplamalardan oluşmaktadır.